SLİKON BACAK İMPLANTI İLE BACAK KALINLAŞTIRMA

 

Bacaklarının ince olmasından dolayı etek giymekten kaçınan bayanların sayısı oldukça fazladır. Bu gibi durumlarda bacakların görüntüsünü iyileştirmek için yapılabilecek estetik girişim seçenekleri mevcuttur. Bunlardan en popüler olanı da bacak implantı uygulamasıdır. Slikon implant ile bacak kalınlaştırma ameliyatı dizlerin altındaki bacak bölümünü genişletmek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Yağ enjeksiyonu uygulaması da yapılabilmesine rağmen genellikle buradaki hacim kayıplarını yerine koymak için silikon protezlerden yararlanılmaktadır. Bacakta yapılacak planlamayı izleyerek silikon protez için kasların üstünde uygun bir planda bir cep hazırlanır ve protez bu alana yerleştirilir.


Bu ameliyat çoğunlukla spinal anestezi altında, nadiren de genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu ameliyatta silikon protezi yerleştirmek için diz arkasında yaklaşık 4-5 cm uzunlukta bir kesi yapılacaktır ve burada bir miktar iz olacaktır. İzin genişliği en ideal tekniklerle bile hastadan hastaya değişir.


Ameliyat sonrası 3 hafta kadar elastik bandaj takmak ve topuklu bir ayakkabı giymek kasları gevşek tutacağı için ağrıyı azaltacaktır. Yine 1-2 hafta süresince kas gevşetici ilaç kullanmak da ağrı için faydalıdır.

 

Anasayfa